A csakrákról


A csakrák minden emberben meglévő energiaközpontok - energiaburokban létező, függőleges erőáram a gerincoszlop mentén. A csakrák elhelyezkedésüknek megfelelően áthatják a testet: befolyásolják nemcsak a szervek müködését, de az érzelmeket és a gondolatokat is.

A csakra szanszkrit eredetű szó, kereket jelent, a látók ugyanis forgó örvényként érzékelték. Ezek a tölcsér alakú örvények a gerincoszlop felé szűkülnek. 

Az első és a hetes csakra kivételével, párosával találhatók, elöl és hátul. Elöl az érző, hátul az akarati központtal. Minden csakrához kapcsolódnak különböző testrészek, belső-elválasztású mirigyek, és az adott auraréteghez kapcsolódva adja a pszichés hátteret.

7 fő csakra van. Ahol az energiaszálak 21x keresztezik egymást, ott alakultak ki a fő csakrák, ahol 14x, ott a 21 mellék csakra. Ahol 7x, ott az akupunktúrás pontok. A szivárvány színeit követve láthatóak egymás fölött.

Ha a csakra normálisan működik (vagyis az óramutató járásával megegyező irányba forog), akkor a csakra nyitott, így fel tudja venni a környezetből az energiát. A jól működő csakra nyitott tölcsér része kb. 15 cm, a mellék csakra 2-3, az akupunktúrás pontok kb. 1 cm-esek.

Zavar esetén a csakra bezárul, így az adott csakrára vonatkozó területek rendkívül legyengülnek, energiája drasztikusan lecsökken. 


A csakra fő feladata: Az energia felvétele, továbbítása a következő csakrának, energiatesteknek. Csakrába belép az elsődleges energia. Energiavezetékeken keresztül az energia eljut az idegrendszerhez, az endokrinrendszerhez, majd a véráramba kerülve vitalizálja az egész szervezetet. Egészségünk kulcsa tehát az akadálytalan enrgiaáramlás. Félelmeink, negatív gondolataink, a feszültség, az aggályoskodás, rosszindulat energiablokkot képeznek a csakrákban, az auránkon és az energiavezetékben, megakadályozza az energia szabad áramlását. A blokk előtt energia halmozódik fel, míg a blokk mögött energiahiányos terület keletkezik. Ha sokáig megmarad, átíródik a fizikai síkra, és az energiahiányos terület alatti testrészek, megbetegedéséhez vezethet. Egy csakra működhet szabályosan, lehet túl nyitott, túl sok energiát engedve be, vagy lehet alulműködő, kevés energiával telve.

Csak akkor egészséges az ember és érzi jól magát, ha minden csakrája kiegyensúlyozottan és optimálisan működik. A környezeti befolyások, a helytelen táplálkozás, a stressz vagy a negatív gondolatok megzavarják a csakrák működését. Ez a zavar megmutatkozhat energiahiányban, de akár valamely csakra fokozott működésében is, amely aztán lelki problémákhoz, közérzeti zavarokhoz, szervek működési zavaraihoz, sőt a legrosszabb esetben akár krónikus betegségekhez is vezethet.

Hét fő csakra van: A 4 emberi csakra a gerinc mentén, a 3 isteni csakra a fejben található. Kisugárzásuk és energiájuk vezet bennünket a lelki fejlődés útján. Ezen az úton minden tulajdonságunkkal és jellemvonásunkkal szembesülünk, amíg teljesen fel nem tártuk és meg nem tisztítottuk őket. Eljutunk az ágja csakrában az önmegismerésig.

7 fő csakra, amelyekhez lényünk egy-egy területe kapcsolódik (lentről felfelé)

1. Muladhava - Gyökércsakra -Élet csakra
2. Svadhisthana - Sacral- Szakráliscsakra -Szex csakra
3. Manipura -Solar Plexus -Napfonatcsakra- Köldök csakra
4. Anahatra- Szívcsakra -Harmónia csakra
5. Vishuddha - Torokcsakra -Igazság csakra
6. Ajna - Homlokcsakra- Harmadik szem -Türelem csakra
7. Sahasrara- Koronacsakra -Égi kapu

A lábujjak és a gerinc alsó vége között helyezkednek el az állati csakrák. Ezekre nem szabad összpontosítanunk, nehogy újra felélesszük az alacsonyabb természetet, amelyet emberként már magunk mögött hagytunk, egyszer már leküzdöttünk.


Természetes állapotban a csakrák energiája az óramutató járásával megegyező irányban forog, áramlik. Némi gyakorlás után a tenyerünkkel érezhetjük a csakrák kisugárzását, és megállapíthatjuk forgásirányukat.

Úgy terelhetjük helyes irányba az energiaáramlást, hogy körülbelül egy centiméterrel a fölé a testrész fölé tartjuk a kezünket, amelynél az adott csakra elhelyezkedik, és néhány percig lassú, körkörös mozdulatokat végzünk a tenyerünkkel az óramutató járásának megfelelően. Nekünk, embereknek egyedülálló esélyünk van arra, hogy felemelkedjünk a Legfelsőbb Tudatszintig, és hogy megismerjük teljes Önvalót. A Jóga és a MANTRA szerves része az önvizsgálati meditációnak.

FONTOS! Napi 5 percnél többet ne mantrázz, mert erősen megterheli az idegrendszert.

A csakrákról részletek a képre kattintva olvashatók!


Gyökércsakra

Szakráliscsakra

Napfonatcsakra

Szívcsakra

Torokcsakra

Homlokcsakra

Koronacsakra

Kundalini


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.