Paraziták a szervezetben

Senki sem beszél szívesen erről a betegségéről. Hát még akkor, ha valamilyen másokban undort keltő, gusztustalannak tartott dologról van szó. Pontosan ilyenek a férgek és paraziták, amelyek bizony az emberben is megtelepszenek. Ezért van az, hogy inkább úgy teszünk, mintha mi sem történt volna, és hagyjuk a szervezetünkben garázdálkodni az élősködőket. Ha nem fordítunk rá megfelelő figyelmet, egyes paraziták idővel akár több méteresre is megnőhetnek, valamint súlyos betegségek okozói lehetnek.
 
Egyre többen vélik úgy, hogy a paraziták kérdésében megnyilvánuló közöny az egészségügy egyik legnagyobb mulasztása. Ezért – szó szerint – életbevágó, hogy minél többen megismerjék azokat a tényeket, amelyek ismeretében felvehetik a harcot a testükben megbúvó parazitákkal szemben. Már csak azét is mert valójában emberek tízmillióit érintő járványról van szó. A paraziták egyik tulajdonsága ugyanis az, hogy hosszú ideig képesek rejtőzködni, jelenlétükre legfeljebb a kialakuló betegségek figyelmeztethetnek.

MIK AZOK A PARAZITÁK? A válasz egyszerű: olyan mikroszkopikus méretű, vagy akár méteresre megnövő organizmusok, amelyek egy másik élőlényben – esetünkben az emberben – élősködnek. Ráadásul nem csupán az emésztőrendszerben lehetnek jelen, hiszen a paraziták az izmokban, az agyban, a szemben és a bőrben is megtelepedhetnek. Egyes számítások szerint legalább százféle különböző galandféreg, horogféreg és egysejtű parazita leselkedik ránk.


- A: Polycirrus papillatus 0.4 mm
- B: Trichobranchus hirsutus 0.2 mm
- C: Trichobranchus hirsutus (nagyítva) 
- D:  Streblosoma porchatensis  0.2 mm
- E: Hauchiella tentaculata 0.4 mm
- F: Biremis blandi 5 mm
- G: Enoplobranchus sanguineus1 mm
- H: Rhinothelepus macer  5 mm
- I:  Thelepus paiderotos 0.7 mm
- J: Pista kristiani  5 mm
- K: Pista chloroplokamia 0.4 mm
- L: Loimia tuberculata, alive 0.7 mm

TESTÜNK FIGYELMEZTET! Bár a paraziták a rejtőzködés mesterei, jelenlétükre testünk szinte mindig figyelmeztet.

PARAZITÁK JELENLÉTÉRE UTALÓ TÜNETEK:
- Allergia: A paraziták nem csupán irritálhatják, hanem esetenként át is fúrják a bélfal belső védőrétegét. Ezen aztán megemésztetlen molekulák juthatnak át, amire az immunrendszer fokozott eosinophilt termeléssel válaszol, amitől gyulladásos, allergiás tünetek jelentkezhetnek.
- Alvászavarok és csikorgó fogak: Sokan panaszkodnak arra, hogy éjszaka, hajnali 2-3 óra között rendszeresen felriadnak. Ennek egyik oka az lehet, hogy a máj ilyenkor próbálja megtisztítani a szervezetet a paraziták miatt termelődő méreganyagoktól. Szintén alvászavart okozhat a végbél viszketése, ami a végbélen kívül éjszaka lepetéző giliszták számlájára írható. A vakarózás miatt a paraziták petéi az ágyba, majd a levegőbe kerülnek, innen jutnak vissza a szájon át a szervezetbe, ahol kifejlődnek. Nem éppen gusztusos folyamat… A paraziták jelenlétének másik jellemző tünete a fogcsikorgatás, ami különösen az alvó gyerekeknél figyelhető meg.
- Bélgyulladás: A paraziták irritálhatják a bél belső falát, ami gyulladáshoz vezethet. A gyulladás miatt elégtelenné válik a tápanyagok, különösen a zsiradékok felszívódása, amik ezért megjelennek a székletben.
- Bőrbetegségek: Csalánkiütés, ekcéma, valamint más típusú allergiás bőrbajok, nem ritkán kelések és sebek is kialakulhatnak a paraziták miatt.
- Fájó izmok és ízületek: A paraziták az ízületekbe és az izmokba is beágyazódhatnak. Az okozott fájdalmat az orvosok általában ízületi gyulladásként diagnosztizálják.
- Granulomák: Az elhalt paraziták lárváit vagy petéit körbefogó daganatszerű csomókat granulomának nevezzük. Általában a vastagbél és a végbél falán, esetleg a tüdőben, májban, hashártyában és a méhben alakulnak ki.
- Hasmenés: A paraziták egyes fajtái prostaglandint termelnek, emiatt a széklet vizessé, hasmenésszerűvé válhat.
-Idegesség: Az ok nélküli ingerültség, idegesség sokszor paraziták jelenlétére vezethető vissza, ezek toxikus ürüléke ugyanis ingerelheti az idegrendszert. (Jó példa erre Maria Callas esete: sokáig nem is gondolták, hogy a világhírű operaénekesnő szervezetében paraziták lehetnek, de miután eltávolították a testében élősködő galandférget, egycsapásra lefogyott, bőre megszépült, addig szeszélyes természete megszelídült.)
- Immunrendszer zavarai: A paraziták gátolják az immonuglobulin elválasztását ezzel megzavarják az immunrendszert, amelyet folyamatos védekezésre ösztönöznek. A felfokozott készenléti állapot miatt a szervezet kimerül és védtelenné válik a fertőzésekkel szemben.
- Krónikus kimerültség: Fáradtság, influenzaszerű panaszok, koncentrációs- és memóriazavarok: mindezt könnyen lehet, hogy a szervezet normális működéséhez szükséges tápanyagokat elvonó paraziták okozzák.
- Nehéz emésztés: Bizonyos paraziták jelentősen csökkentik a belek keresztmetszetét, ezzel székrekedést okoznak.
- Szelek és hascsikarás: A felső vékonybélben élő férgek miatt kialakuló gyulladás felfúvódást és bélszelet okoz. A gyakori felpuffadás az egyik legbiztosabb jele a paraziták jelenlétének.
- Vérszegénység: Léteznek olyan paraziták, amelyek a belek belső falán keresztül szívják magukba a táplálékot. Ha ezek túlságosan elszaporodnak, akár vészes vérszegénység is kialakulhat.

Paraziták betelepedésére árulkodó jelek a fentieken kívül az elhízás, erős éhségérzet, indokolatlan fogyás, kellemetlen szájíz, illetve lehelet, köldöktáji fájdalom, heves szívverés, homályos látás lehajolás és felállás közben, orr- és fülviszketés, alvás közbeni nyálfolyás, asztma, epilepszia, cukorbetegség, pattanásos bőr, migrén és erős fejfájás, valamint az élősködők jelenlétére utalhat a szívbetegség és a rák. 

Dr. Hulda Clark Phd. a „Gyógyír mindenféle rákra” című könyvében bizonyítékokat sorol fel arra, hogy valamennyi daganatos megbetegedést a paraziták egyik fajtája, a Fasciolopsis Buskii nevű élősködő okozza. 

A szakember szerint, ha megszüntetik a paraziták jelenlétét a szervezetben, a betegből a daganatok eltűnnek. 

Felmerülhet a kérdés – joggal –, hogy ha ennyire egyszerű a megoldás, miért nem ezt a módszert alkalmazzák az egész világon. Egyfajta válasz lehet, hogy a drága műtét vagy kemoterápia nagyobb ösztönzés az orvos és a kórház számára, mint az ehhez képest fillérekbe kerülő tisztítókúra. Ha az utóbbi módszer terjed el, az megrendítené a gazdaságot, egészségügyi alkalmazottak milliói veszítenék el munkájukat. Érdekes okfejtés, ugye?

MOSATLAN GYÜMÖLCS ÉS HÁZI KEDVENCEK: Legfőbb veszélyforrás a fertőzött élelmiszerek, mosatlan zöldségek és gyümölcsök, mert ezek segítségével juthatnak testünkbe a paraziták petéi és lárvái. Sajnos ugyanilyen nagy eséllyel kerülhetnek belénk paraziták a házi kedvencekből is, hiszen többségük, akár észrevétlenül is, hordoz valamilyen férget. A paraziták petéi az állat ürülékén keresztül távoznak, ráragadnak a szőrükre, innen pedig a simogatás, cirógatás során – vagy akár a levegőn keresztül – bejutnak az emberbe. Nagyon fontos tehát, főképpen a kisgyerekek, várandós anyák és a betegek tartsák magukat távol a fertőzött állatoktól.

MEGELŐZÉS: A betegségek megelőzése lényegesen fontosabb, mint maga a gyógyítás. Hiszen kezelésre akkor van szükség, ha már valami nem működik rendesen, ezt pedig sok esetben nagyon nehéz megváltoztatni. Nem lehet vitás, hogy a szervezet alapos kitisztításával, a paraziták kiirtásával tehetünk a legtöbbet a bajok megelőzése érdekében.

VIGYÁZZUNK A VASTAGBELÜNKRE! A vastagbél igazi kánaán a paraziták számára. Az angol Királyi Orvosi Akadémia állásfoglalása szerint a betegségek és rosszullétek 90 százaléka valamilyen módon összefüggésben van a vastagbéllel. 

A szakértők 36 féle méreganyagot azonosítottak, amelyek a káros anyagokkal telített vastagbélben termelődnek. Ezek a mérgek a véráramba jutva károsítják a szervezetünket. Dr. Bernard Jensen, a világ egyik vezető szakembere állítja, hogy a 40 év felettiek vastagbelében 2-12 kiló!!!!! káros lerakódás található, amiben szinte nyüzsögnek a paraziták. Nem csupán károsítják szervezetünket, hanem elveszik előlünk a legértékesebb tápanyagokat. Ezért történhet meg, hogy hiába étkezünk egészségesen, szedünk vitaminokat, táplálék-kiegészítőket, mégsem tapasztalunk pozitív változást magunkon. 

Hogy valóban elérjük a kívánt hatást, étrendünk megváltoztatása előtt a paraziták jelenlétét is meg kell szüntetnünk testükben, azaz ki kell irtanunk őket. Dr. Donald Kelley úgy gondolja, hogy a hízás is a paraziták számlájára írható. Mivel az értékes anyagokat megeszik előlünk, így nekünk csak a kalóriák jutnak, amiből ráadásul a testünk egyre többet kíván, hogy így pótolja a hiányzó vitaminokat.

A feladat tehát nem is olyan bonyolult: tisztítsuk meg vastagbelünket a lerakódott salakanyagtól, és a benne megbúvó paraziták hadától. Ahogyan dr. Brian Carpenter fogalmaz: azért kell eltüntetni a felgyülemlett székletanyagot a vastagbélből, hogy gátat vessünk a folyamatos önmérgezésnek. Utóbbi megjegyzés nem elírás: amikor ugyanis a szervezetünk tápanyaghoz jutna az eltömődött vastagbélen keresztül a mérgező székletanyagot is felszívja. Mindenesetre bizonyított, hogy Észak-Amerikában a 15-44 éves korosztály körében a kórházba jutás harmadik, a 45-64 évesek között a második leggyakoribb oka az emésztés zavara. Ez is azt mutatja, hogy az önmérgezés a kor előre haladtával fokozódik.

Tény és való, nehéz első hallásra mindezt elfogadni. Legtöbbünk úgy van az ilyen dolgokkal, hogy „velem ugyan soha nem történhet meg ez a csúfság”. Jó tudni, hogy hiába tisztálkodunk akár naponta többször, nem csókolgatunk kutyákat, sőt mosatlan gyümölcsöt sem eszünk, mégis lehetnek bennünk paraziták. Ne legyenek illúzióink, mi sem vagyunk jobbak a többieknél, de ha mégis, erről a paraziták bizony nem tudnak.

A tisztítókúrával semmit sem veszíthetünk legfeljebb, ha nem találunk semmi furcsát a székletünkben elmondhatjuk magunkról, hogy minket elkerültek az emésztőrendszerben élő férgek. Már ezért is megéri a tisztítás!
Ha biztosra akarunk menni, végeztessünk el székletvizsgálatot, méghozzá három alkalommal. Ennek azért van jelentősége, mert a vizsgálat során a székletben található petéket ismerik fel, azonban erre csak akkor van lehetőség, ha a paraziták akkortájt petéztek. Mindenesetre, ha általános rossz közérzetünk, betegségeink nem múlnak el a hagyományos gyógyszerek hatására, egészségünk érdekében végezzünk el valamilyen, a paraziták kiirtására irányuló kúrát.

Nem szabad esélyt adni arra, hogy paraziták kerüljenek a szervezetünkbe, mert ha hagyjuk őket élősködni, azzal saját egészségünket ássuk alá. Rajtunk áll tehát, hogy megvédjük a testünket, vagy önként átengedjük a paraziták, giliszták és férgek támadásának. 

Erre van egy gyógyszer az Ivermectine, amit sajnos Magyarországon nem lehet beszerezni, mióta kiderült, hogy a vírusokra is hatásos. Klinikai vizsgálatok igazolják, hogy az ivermectin hatóanyag, (amiről a gyógyszer is kapta a nevét nem csak féregírtásra való) egy olyan hatóanyag, melynek vírusellenes hatásmechanizmusa, hogy gátolja a vírusok integráz proteinjének és a gazdaszervezet importin (IMP/1) heterodimerjének interakcióját, így képes megakadályozni a vírusfehérjék (tüskefehérjék) sejtmagba jutását és replikációját. A SARS-CoV2 mellett többek között a HIV-1, a Dengue-láz és a nyugat-nílusi láz vírusa ellen is hatékonynak bizonyult mikromoláris kon-centrációban. Az Ivermectin in vitro aSARS-CoV2 ellen is jó vírusellenes hatást mutatott, amit számos publikáció és laboratóriumi eredmény is igazolt. Többek között A francia Pasteur Intézet kutatói vizsgálataik eredményeit az EMBO Molecular Medicine folyóiratban tették közzé 2021. július 12 -én.

Hatásos eredményt lehet elérnia Parasic® Antiparazita táplálékkiegészítővel, amely izárólag természetes anyagokat tartalmaz.

A Parasic® 13 különleges hatású gyógynövény keveréke, amelyek segítségével a szervezet egészéből eltávolíthatók a paraziták és azok a petéi. A felnőtt szervezetre nincs megterhelő hatása, ezért biztonságosan alkalmazható.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.