Szívcsakra


A testen a 4. csakra az Anáhata, a szívcsakra. A szívünknél helyezkedik el és mi sem nyilvánvalóbb, mint a szeretet enrgiáiért felel, illetve a békéért, harmóniáért, egyensúlyért, magáért az életért - a kiegyensúlyozottság, az egyensúly központja.

Funkciója: 
A csecsemőmiriggyel van kapcsolatban, a szívet, a vért, a vérkeringést irányítja, és az immunrendszert szabályozza. Ezen a központon keresztül szeretünk. Működése befolyással van a kezekre, a  légzőszervekre és tüdőre, az immunrendszerre, bőrre és a nyirokmirigyekre is. 

Mirigyei: Csecsemőmirigy, endokrin mirigyek
Testrészei, szervei: Szív, tüdő, mellkas,
Érzékelése: Tapintás
Érzékszerve: Bőr

Fő feladata: A szívcsakra a csakrarendszer központja, itt találkozik a 3 alsó fizikai - érzelmi központ a 3 felső szellemi - spirituális központtal, így alakult tehát a hatszög a szívcsakra szimbólumává. Ez a csakra hat a harmadikszem csakrára, ahogy fejlődés indul meg a szívcsakrában úgy fejlődik a harmadikszem csakránk is. Ha a szívcsakra nyitott elérhetjük, hogy a többi csakránk is nyitva maradjon. Ha sikerül megnyitni ezt a csakránkat az emberekben egyre több pozitív tulajdonságot fogunk felfedezni, majd egy idő után csak a pozitív kisugárzásokat engedjük közel magunkhoz. 

Színe:
Zöld
Eleme: Levegő
Szimbóluma: A zöld színű tizenkét szirmú lótusz. A zöld szirmok a nyugalom és önzetlenség energiáit is jelképezik.
Szimbolikája: Csillagszerűen egymásba kapcsolódó két háromszög, az egyiknek a csúcsa lefelé néz, a másiké felfelé. Amikor a szívcsakra energiája felfelé áramlik, a spirituális tudat irányába, akkor érzéseink a bhakti, a tiszta isteni szeretet és odaadás formájában nyilvánulnak meg. Ha viszont tudatunk a világi szenvedélyek szférájába süllyed, akkor érzelmeink megzavarodnak és összekuszálódnak, a mohóság, féltékenység, szomorúság és kétségbeesés vesz erőt rajtunk.

Nem megfelelő működésnél további testi tüneteket észlelhetőek pl: Természetesen a szív, vérkeringés és tüdőbajok, de a bőrproblémák is és az immunrendszer betegségei.  Alulműködése azt eredményezi, hogy sebezhetővé válunk, függni kezdünk másoktól. Ha zárt ez a csakra akkor közöny, érdektelenség uralkodik az emberen. 

Kapcsolódó érzelmek, állapotok, ha a szícsakra kiegyensúlyozott állapotú: Vágyat érzünk a szeretet kimutatására, az együttérzésre, képesek vagyunk az önszeretetre és másokkal kapcsolatokat kiépíteni, nyitni mások felé, önzetlenségben és barátságossággal, elvárás mentesen
öngyógyító erővel bírunk

Így harmonizálhatod a szívcscsakrát:
- Ételekkel:
zöld leveles növények, spenót, káposzta, tök, brokkoli, zeller, zöldteák, herbateák, bazsalikom, zsálya, kakukkfű, koriander, petrezselyem. 
- Illóolajokkal: rózsaolaj, eukaliptusz, teafa, mentol, cédrus. 
- Kövekkel: smaragd, jáde, rózsakvarc, turmalin és minden zöld kő. Szeretetre, megértésre és elfogadásra ösztönöznek minket ezek a kellemes, lágy energiájú ásványok, ami a negyedik csakra légies, áramlással teli minőségéhez kapcsolódik
- Színterápiával: A zöld szín segíthet harmonizálni a szívcsakrát. Ez a szín a gyógyítás, harmónia és együttérzés színe. Harmóniát sugall, szeretettel és békességgel tölt el.
- Mozgással: A csakránk harmonizálásáért sétáljunk sokat kint a természetben. Az érintetlen természet és a növények, virágok látványa gyógyítja és élénkíti a szívcsakra működését. 
- Mantrával: YAM (JANG-nak ejtve)
- Belső megerősítésekkel: KÉPES VAGYOK SZERETNI! SZERETVE VAGYOK! MINDEN ÉRZŐ LÉNNYEL KAPCSOLÓDOM!

Ászanák melyek segítik a szívcsakra működését


A legjobb jóga ászanák (pózok), melyek a csakrából származó energia stimulálására és felszabadítására szolgálnak, a hatha jógából származnak. A hatha jóga gyakorlata a jóga régi rendszere, más néven tudatos relaxáció. Ez a sajátos jógastílus nagyszerű a gyökércsakra számára, mivel magában foglalja a test minden részének földelését és ellazítását az ászanák, valamint a pránájáma (légzőgyakorlatok) gyakorlása révén.

Mennyi ideig kell tartani az egyes hatha testhelyzeteket? 45-60 másodpercig, vagy körülbelül 10-12 mély lélegzetig.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.