MÉHPEMPŐ

A méhpempő összetett anyag, melyet a munkásméhek termelnek a kaptár királynőjének etetése céljából. Tápanyag-koncentrációja lehetővé teszi a királynő számára, hogy élettartama az öt évet is meghaladja. Ehhez képest a dolgozó méhek átlag életkora 2-4 hónap. A méhpempő összetétele olyan tápláló, hogy a méhkirálynő egy nap alatt akár 2-3000 petét is képes lerakni.



A méhpempő egy olyan stermészetes tápanyag, ami növeli nemcsak a méhkirálynők, de az emberek élethosszát is. Mivel améhpempő jó hatással van a szív- és érrendszeri megbetegedésekre, ezért az élettartam szorosan összefügg az érrendszer egészségi állapottal és az artériák fiatalságával.

A méhpempő összetétele roppant stabil, mivel különböző méhnemzetségektől származik. Ez a stabilitás az egész méhkolónia genetikai stabilitását biztosítja. Éppen ezért tölt be nagyon fontos szerepet a méhcsaládok életében. 

A méhpempő fő alkotórészei: víz, proteinek, cukrok, zsírok és ásványi anyagok. A friss méhpempő 2/3-a vízből áll, a maradék száraz összetevők pedig nagy részben proteinekből és cukrokból állnak (gyümölcs- és szőlőcukor). 

Mintegy 29 aminosavat és azok származékát mutatták ki a méhpempőből, ezekből a legfontosabbak az aszpargin- és a glutaminsav. Minden, az emberi test számára elengedhetetlenül fontos, aminosav jelen van a méhpempő összetételében. 

Található még egy nagyon fontos összetevő a méhpempőben, mégpedig a 10-hidroxi-2-decenoic sav, melynek a koncentrációja mutatja meg a méhpempő minőségét. A szárazanyagtartalom több mint 1,8%-a kell, hogy legyen.

A méhpempő használata a következő betegségeknél javallott:
- táplálkozási zavarok,
-anyagcsere-betegségek,
-cukorbetegség,
-vérnyomás-problémák,
-szív- és érrendszeri betegségek,
-tüdőbetegségek,
- fül-orr-gégészeti betegségek,
- fog- és szájbetegségek,
-az immunrendszer betegségei,
-vesebetegségek,
-reumás betegségek,
-endokrinológiai betegségek,
-a mellékvese betegségei,
-fertőző betegségek,
-gyermekbetegségek,
valamint daganatos megbetegedések.

A méhpempő terápiás és gyógyító tulajdonságai:
- Jótékony hatással van a májra: csökkenti a máj tömegét, javítja szerkezetét és működését, növeli az albumin-/globulinszintet, nagyon jó hatása van a májbetegségek kezelésénél, elsősorban a hepatitisznél, a májsejtek osztódását jelentősen megnöveli.
- Jótékony hatással van a máj és a szív szöveteire: növeli az oxigénfelvételt, jó hatással van az összhangra, fejleszti és energizálja az élő szervezetet.
- Hatással van a gyulladásra: stimulálja és felgyorsítja az aszeptikus gyulladások lefolyását, elősegíti a gyulladt szövetek gyógyulását.
- Jó hatással van a szív- és érrendszeri megbetegedésekre: csökkenti az artherosclerosis (érelmeszesedés, érszűkület) veszélyét.

A méhpempő elősegíti a porcszövetek regenerálódását, 
gyorsítja a gyulladásban levő ízületek gyógyulását. 

Az ízületi gyulladás, (artritisz) a porckopás (artrózis) vagy köszvény esetén a méhpempő serkenti a mellékvesében a gyulladásgátló kortizol hormon termelődését, ami lassítja az ízületi degeneratív folyamatokat, és elősegíti a porcszövetek regenerálódását. Mivel gyulladáscsökkentő, emiatt felgyorsítja a reuma vagy a gyulladásban lévő ízület gyógyulását. 40-45 napos kúra ajánlott, napi 1-3 gramm, évente 2-3-szor.

A kutatók jó eredményeket mutattak ki nem csak ízületi gyulladásnál, reumatikus artritisznél, hanem köszvénynél is. A méhpempőben található kollagén is, amely felelős a rugalmasságért. Ajánlott adagolása: 1-3 gramm 30-60 napig.

Klinikai kutatások igazolják a méhpempő eufórikus hatását fáradtság, anorexia, testsúlyveszteség, illetve más, a szervezetet érintő hiánybetegségek esetén.

A méhpempő alkalmazása belsőleg:
- A szájnyílás környékén, magában vagy más természetes gyógyszerrel együtt, a nyers állapotban lévő méhpempő helyileg használható a szájüregben, például a vérző ínyre is.
- A garat és a gége rendellenességeire: méhpempőből készített oldatspray formájában.
- A gyomorbél területén: nyersen, magában vagy mézzel, gyógynövényekkel, illetve, egyéb természetes gyógykészítményekkel keverve.
- Kiegészítőként vagy gyógyhatású készítményként: tabletta, kapszula, oldat.
- Bőr alá fecskendezve: stimulálja az immunrendszert, elsősorban az idősebbekét.

A méhpempő alkalmazása külsőleg:
- A szem rendellenességeire: molekuláris micellákra; a méhpempőt biológiai sóoldattal keverve, és egy speciális eszközzel a szembe juttatva; gyógykenőcsként a szemhéj betegségeire.
- Az egészséges bőrért: krémek, testápolók, samponok, szappanok formájában.

Alkalmazása: Felnőttek részére a napi adag körülbelül 500 mg (800-1000 mg, amennyiben szükséges). Gyermekek részére a normál felnőtt adag 30-50%-a.

Belsőleg történő alkalmazáskor érdemes a nyers méhpempőt vagy liofilizált tablettát a nyelv alá tenni, amíg teljesen feloldódik a nyálban (2-5 perc).

ELLENJAVALLAT A MÉHPEMPŐ HASZNÁLATÁRA: A következő esetekben ellenjavalt - asztmás roham, Adisson-kór. A méhpempőnek összehúzó hatása van, ami a légutak összeszűkülését okozhatja.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.